O nas

Postanowiliśmy działać wspólnie, aby podtrzymywać i upowszechniać naszą wiarę i tradycję, pielęgnować polskość, w tym naszą kulturę, język i obyczaje. Katolicyzm jest dla nas źródłem oraz celem działania – promujemy wartościowe działania członków Kościoła oraz upowszechniamy wiedzę i szacunek dla naszej wiary oraz działalność charytatywną i pomocową na Kresach dawnej Rzeczpospolitej. Obecnie na Kresach realizujemy program ochrony dziedzictwa kulturowego i oddolnego rozwijania organizacji Strażniczych w środowiskach polonijnych w ramach projektu Strażnice Pamięci – Litwa (Wilno-Troki); Ukraina (Lwów-Żółkiew) – dofinansowana ze środków Budżetu Państwa w ramach Programu „Rozwijanie struktur organizacji polonijnych na świecie.
Naszą misję w kraju realizujemy poprzez nasze działania wydawnicze oraz wydawanie portalu Katolicka Bydgoszcz (katolicka.bydgoszcz.pl), który w perspektywie kilku miesięcy będzie wspomagany periodykiem drukowanym (jako periodyk, dwutygodnik lub tygodnik).
Stare media wspieramy naszym nowym dziełem medialnym tj Radiem i Telewizją Internetową oraz działalnością katolickich produkcji filmowych i programów publicystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Studiach Filmowych S1; S2; S3 (S1 Radio i podcasty, S2 Telewizja Wiadomości i S3 – Sali Telewizyjno-Widowiskowo-Kinowej (Kino studyjne)) jakie uruchomiliśmy w siedzibie Stowarzyszenia w Bydgoszczy przy ul. Dolina 35.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O STOWARZYSZENIU SANCTUS PAULUS? – kliknij tu > WCZORAJ-DZISIAJ-JUTRO.PDF
Czytelniku, przyjacielu, sympatyku, kresolubie, patrioto, siostro i bracie , darczyńco, zapoznaj się z nami, przeczytaj folder w linku:

WSPIERAJ NAS – KLIKNIJ TU

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję