Wspólne świętowanie Ukraińców różnych obrządków

Wolontariusze w Świdniku zorganizowali spotkanie z okazji Wielkanocy, które w obrządku prawosławnym i greckokatolickim wypadają 5 maja. Rzymsko-katolicy tworzący ukraińską wspólnotę chcieli rozdzielić paschalną radość i wspólnie świętować z innymi Ukraińcami wyznaniowe  grecko-katolickiego i  prawosławnego.
W siedzibie Fundacji Nieprzetartego Szlaku w  Skrzynicach koło Świdnika, gdzie mieszkają ukraińskie matki z niepełnosprawnymi dziećmi, zebrało się prawie stu Ukraińców ze Świdnika i Lublina, ze szkół i ośrodków dla uchodźców. Wcześniej w parafii Matki Kościoła w Świdniku duszpasterz Ukraińców w Lublinie i Świdniku ks.Grzegoz Draus celebrował Mszę św. i poświecił koszyki wielkanocne dla tych, którzy nie mogli dojechać cerkwi w Lubinie i poprowadził paschalną  katechezę w  ośrodku w Skrzynicach.  Odbył się koncert religijnych i ludowych pieśni ukraińskich, wystąpił zespół rekonstrukcji historycznej.
ks. Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję