Zjazd wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” we Lwowie.

Ponad 1200 osób z całej Ukrainy, a także delegacje z z Polski, Norwegii, Danii i Włoch zgromadziło się w salach stadionu „Arena” na całodniowej konferencji. Specjalnym gościem był ks.Krzysztof Czerwionka, założyciel Wspólnoty.
        W 2012 roku odbyły się pierwsze ewangelizacyjne kursy na Ukrainie. Wspolnota należy do dzieła Zgromadzenia Zmartwychwstańców, jak jedna z form realizacji jego charyzmatu duchowego Zmartwychwstania społeczeństwa i zaangażowania świeckich do misji Kościoła i odnowienia oblicza ziemi. W Rzymsko –  katolickich parafiach  Ukrainy wspólnota funkcjonuje we Lwowie: w parafiach zmartwychwstańców oraz św. Jana  Pawła II. Szeroko włączyli się w przeżywanie charyzmatu greko-katolicy, przeważnie we Lwowie, Drohobyczu, Iwano-Frankiwsku, ale także na wschodniej Ukrainie.
     Większość uczestników „Galileo” Stanów w greko-katolicy, dlatego celebrowano liturgię wwe wschodnim obrządku. Po Liturgii odbywały się modlitwy uwielbienia i nauczanie.
Wspólnota „Galilea” charakteryzuje się dużą aktywnością świeckich i fachowością w organizowaniu dużych ewangelizacyjnych wydarzeń. Podczas zjazdu specjalnym programem objęto dużą ilość dzieci.
    Ks.Grzegorz Draus, prowadzący na konferencji ks.Krzysztofa, założyciela,wspominał jak z innymi księżmi zakładał pierwsze wspólnoty „Galilea” w Chełmie w Polsce, poczynając w 1998 roku, w wśród  młodzieży średnich szkół. Młodzież uczestniczyła w weekendowych  kursach ewangelizacyjnych w szkołach, spali w salach na karimatach. Ich głębokie przeżywanie wiary, miłość do Chrystusa i gorliwość doprowadziła do ewangelizacji i powstawania wspólnot w wielu ośrodkach lubelszczyzny, a potem i w Tanzanii i Danii.
     Ks.Krzysztof Czerwionka mówił powołaniu Wspólnoty. Jedność z Chrystusem, o którą trzeba troszczyć się w przez regularny udział w formacji,doprowadza do gorliwości w ewangelizacji. W samej tylko Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie Wspólnota „Galilea”, gdzie odbywa dwa razy w miesiącu całodniowe zjazdy formacyjne członków wspólnoty ze Lwowa i okolic  spotkania „Domów Zmartwychwstania” przeprowadziła kurs „Nowe życie” dla mieszkajacych w parafialnym domu uchodźców. Spotkań jest tak dużo, że w parafialnych salach zaczyna brakować dla nich miejsca! Tłumy gromadzące się na spotkaniach formacyjnych i domowych grupach świadczą o żywym zainteresowaniu głębokim  duchowym wśród mieszkańców Ukrainy.
ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję