Wolontariusze dla pielgrzymów, ponad różnicami religijnymi.

   Młodzież z Ukrainy, przeżywająca swoją pielgrzymkę,  w stylu Światowych Dni Młodzieży, w których nie mogli wziąść oddziału z powodu ograniczeń stanu wojennego (mężczyźni od 18 roku życia nie mogą wyjeżdżać za granicę) otrzymała pomoc od wolontariuszy z Kanady i Wielkiej Brytanii.
 Szkocka organizacja charytatywna Sobhian’s Trust (niereligijna) serwująca pizzę prosto z pieców umieszczonych w furgonetce, dowiedziawszy się o młodych  pielgrzymach, ugościła przez dwa dni ponad dwieście osób. Pochodzący z Londynu wolontariusze Rachel, Tash oraz Lewis dowiedziawszy się że „przyjechali młodzi chrześcijanie” z wielkim szacunkiem ale zainteresowaniem służyli pielgrzymom.
     Towarzyszący akcjom Sobhian’s Trust kanadyjscy profesjonalni komicy Guillaume Vermette
Marie Veillette swoimi występami rozweselał i młodzież. Pielgrzymi przez cały dzień modlili się i ewangelizowanie.
   Ważnym aspektem spotkania przy kościele są. Jana Pawła II we Lwowie był fakt bliskiego spotkania młodzieży chrześcijańskiej z posługującymi im rówieśnikami mającymi przeróżne poglądy w sprawach wiary i religii. Skierowuje to na styl Dni Młodzieży bliski idei papieża Franciszka, jak spotkanie jedności w  różnorodności dla budowania mostów.
   ks Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję