Włoscy wolontariusze zaangażowani w charytatywną pomoc Ukrainie

  Włoska organizacja „Mediterranea Saving Humans” zasadniczo zajmuje się medyczna i humanitarna pomocą dla uchodźców przybywających do Europy z Afryki. Jest żywo obecna na wyspie Lampedusa, również płynąc łodziami po Morzu Śródziemnym ratuje emigrantów od śmierci.
Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wolontariusze Mediterranea Saving Humans
 przyjeżdżają, opiekując się uchodźcami wojennymi. Regularnie odwiedzają z medykami ośrodki dla uchodźców. W Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie są regularnie, raz lub częściej każdego tygodnia z grupą medyków, lecząc mieszkających w Centrum św. Jana Pawła II chorych, dają leki i prowadzą  profilaktyczne badania. Przywożą też pomoc – żywność, odzież, środki medyczne, rzeczy dla najmłodszych dzieci.
    Wolontariusze przyjeżdżają na okres od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Łącznie do Lwowa, gdzie mieszka największa ilość uchodźców, przyjeżdżało ponad trzysta włoskich wolontariuszy. Reprezentują ono przekrój wysokiego społeczeństwa, są wierzący ale też i niereligijni ludzie. Wszyscy przeniknięci są empatia do cierpiących, nawet gdy, jak to ma miejsce często  we Włoszech, ich pomoc dla emigrantów spotyka się z niezrozumieniem Są przy cierpiących, bez oceniania ich starają się pomóc.
      Włoscy wolontariusze otrzymali od ks.Grzehorza Drausa z Parafii że. Jana Pawła II we Lwowie figurę przedstawiającą Świętą  Rodzinę emigrującą do Egiptu. „Również Święta Rodzina prawdopodobnie spotykała się z nim zrozumieniem i odrzuceniem podczas przymusowej emigracji w Egipcie, ale też zapewne spotykali się też z życzliwością i pomocą wielu”. Figura będzie stała w głównej siedzibie organizacji Mediterranea Saving Humans jak symbol osób, którymi się opiekuje.
ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję