Wizyta krajowego duszpasterza Romów we Lwowie

Ks. Stanisław Opocki spotkał się we Lwowie z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim. Został poproszony o wspieranie swoim doświadczeniem duchowej opieki nad ukraińskimi Romami, którzy licznie przybywają do Lwowa, albo z powodu wojny że wschodu Ukrainy albo z przyczyn ekonomicznych z Zakarpacia. Omówiony został plan duszpasterskiej i edukacyjnej opieki. Ks. Stanisław spotkał się z nauczycielom Romskiej Szkoły „Alaw” gdzie kształcą się i nadrabiają opóźnienie dnia w edukacji romskie dzieci z rodzin uchodźców wojennych, mieszkających w Centrum i Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Przedstawił im swoje doświadczenie edukacji Romów i specyfikę tej posługi.
 Ks. Stanisław Opocki wraz z ks.Grzegorzem Drausem odwiedzili romski tabor położony w lesie pod Lwowem, gdzie prawie dwieście osób mieszka w namiotach zbudowanych z folii i gałęzi. Ponad 120 z nich to małe dzieci.

Materiał dzięki uprzejmości www.TygodnikiBydgoski.pl i Katolicka.Bydgoszcz.pl

Ks..Grzegorz Draus
Lwów

#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję