Ukraina z nową bronią?

Stany Zjednoczone rozważają dostarczenie Ukrainie systemów rakiet przeciwlotniczych Patriot – donosi serwis internetowy amerykańskiej telewizji CNN, powołując się na wysokiego rangą urzędnika Pentagonu. Jest mowa o przekazaniu systemów Patriot. CNN, powołując się na ważnego urzędnika Pentagonu donosi, że USA rozważa dostarczenie Ukrainie systemu rakiet przeciwlotniczych Patriot. – Wszystkie możliwe opcje znajdują się na naszym stole. Patriot jest jedną z rozważanych opcji. Przyglądamy się temu, co mogą zrobić Stany Zjednoczone, patrzymy na to, co mogą zrobić nasi partnerzy i sojusznicy, i szukamy kombinacji, które mogą być przydatne – mówił amerykański urzędnik. Z drugiej strony gen. Pat Ryder, rzecznik prasowy Pentagonu stwierdził: „nie planują obecnie dostarczać Ukrainie baterii Patriot”.

Patriot to nowoczesny, amerykański system do zwalczania pocisków przed uderzeniem w cel. Ich zadaniem jest utworzenie tzw. tarczy antyrakietowej. System ten monitoruje powietrze na bieżąco, co znacznie wzmocniłoby ukraińską obronę przeciwlotniczą. Kijów liczy na wsparcie tym system również przez Polaków, jako że otrzymaliśmy Patrioty od Niemiec.

Red.

 

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję