TVP Wilno obchodziło swoje 3. urodziny

TVP Wilno, zaprosiło widzów na piknik romantyczny do parku przy pałacu Balińskich z okazji swoich 3. Urodzin podczas piknik można było zapoznać się z twórczością Adama Mickiewicza i epoką w której przyszło mu tworzyć.

Podczas pikniku odbyły się warsztaty z kaligrafii, wyplatania ze słomy, budowania z drewna, oraz sportowe konkurencje wyścigów w workach i przeciąganie liny oraz liczne konkursach w których można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Piknik okraszono czytaniem fragmentów „Ballad i romansów” w wykonaniu gości specjalnych oraz dziennikarzy prowadzących lubiane przez widzów programy emitowanych w TVP Wilno.

Atrakcją wieczoru był urodzinowy koncert ballad z okazji 200-lecia wydania w Wilnie „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Balladowo i romantycznie wystąpili polscy artyści z Wileńszczyzny. Zaprezentowano m.in. takie utwory jak „Świtezianka”, „Pierwiosnek”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Romantyczność” czy „Kurhanek Maryli” w aranżacji muzycznej maestro Zbigniewa Lewickiego.

TVP Wilno życzymy Sto lat.

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję