Trzy wigilie z więźniami odbyły się w Areszcie Śledczym w Lublinie

Grupa kobiet, zatrzymanych w związku z odbywającym się śledztwie, które wykonały gliniane szopki dla oddziałów i kaplic jednostki, zebrały się z kapelanem na wigilii. Uroczystość miala formę rozbudowanego ustawiania figurek w szopce, każdemu gestowi towarzyszyło katechetyczne objaśnienie, modlitwa i kolęda. Scenariusz był wypracowany podczas świętowania wigilii, niosące nazwę „Rzymskie Boże Narodzenie” które odbywały się we Lwowie w Parafii św. Jana Pawła II w latach 2011-2022 i gromadziły do trzystu uczestników. Ks.Grzegorz Draus poprowadził wigilie, teraz w języku polskim, dla trzech różnych grup więźniów: kolejne wieczorne wigilie odbyły się w świetlicy na oddziale dla kobiet po wyrokach oraz przy kaplicy dla mężczyzn. W wigilii pomagała dominikanka siostra Anna, od lat zaangażowana w Duszpasterstwo więzienne, mająca bardzo dobry kontakt z osadzonymi.
Dla kierownictwa i personelu zakładu była to swoista nowość. Dobra dotychczasową współpraca z kapelanami i więziennymi ewangelizatorami I ogólne nastawienie na resocjalizację pozwoliły na właściwe przeprowadzenie więziennych wigilii.
ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję