Święta Bożego Narodzenia w Wilnie

Jak pewnie Państwo wszyscy kochający Wilno wiecie, że  Święta Bożego Narodzenia w Wilnie stały się od kilku lat swego rodzaju wizytówką stolicy Litwy. W 2022 roku lejtmotywem Świąt był na Litwie jubileusz 700-lecia jej stolicy który przypada na 2023 rok a główną atrakcją tego wydarzenia był olbrzymi urodzinowa choinka w kształcie  tortu.

Jak to wyglądało? Ano tak choinkowy tort miał dwadzieścia dwa metry wysokości, girland długie na  dziesięć kilometrów podświetlony siedemset świecami – na 700-lecie. Tradycyjnie już wileńska choinka plasuje się w czołówce rankingów najładniejszych w Europie  bożonarodzeniowych drzewek. Światełka na choince zainstalowanej na placu Katedralnym w Wilnie zabłysły już 26 listopada o godzinie 19.00. 700 setne Urodziny Miasta zobowiązują. Jak podały stołeczne władze w okresie bożonarodzeniowym Wilno odwiedziło niemal 100 tys. turystów a w raz z nimi do Wilna na stałe zagościły dziesiątki mln euro.

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję