Spotkanie rodzin więźniów – „Pielgrzymka wielkiej nadziei”

Osoby, których bliscy przebywają w zakładach karnych, doświadczają bardzo trudnego czasu. Wstyd i rozgoryczenie, ukrywanie przed środowiskiem  faktu uwięzienia najbliższego członka rodziny jest sytuacją bardzo stresującą i trudno o znalezienie środowiska, w którym znajdą wsparcie. Duszpasterstwo więzienne z  Lublina zorganizowało spotkania – popołudniową pielgrzymkę do lubelskiej archikatedry, będącej sanktuarium Matki Bożej Płaczącej.

Po parafialnej Mszy bliscy więźniów modlili się przy Obrazie Matki Bożej. Rodzinom towarzyszyli wolontariusze – katechiści prowadzący katechezy w Areszcie Śledczym w Lublinie, przybyli wraz ze swoimi dziećmi. Udano się następnie do pobliskiej bazyliki dominikanów, na modlitwie przy Relikwiach Krzyża, powierzając Chrystusowi krzyż noszony przez rodziny osadzonych. W  skarbcu zwrócono uwagę na unikalny krzyż w formie palmy – podkreślający, że krzyż daje wielkie owoce podczas wędrówki po życiowej pustyni. Po wspólnej agapie i życzliwym dialogu zwiedzano z przewodnikiem podziemia lubelskie, dzięki życzliwości Tomasza Pietrasiewicza Dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

Kapelan Aresztu Śledczego w Lublinie, ks. Grzegorz Draus jest przekonany o konieczności wspierania rodzin osadzonych, by ulżyć im w niezasłużonym cierpieniu.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję