Robert Duchniewicz został wybrany w marcu na mera rejonu Wileńskiego

Według najnowszych informacji, nowowybrany mer rejonu wileńskiego, Robert Duchniewicz, planuje negocjacje w sprawie współpracy z przedstawicielami Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) zaraz po Świętach Wielkanocnych.

Robert Duchniewicz został wybrany na mera rejonu Wileńskiego w marcu i zastąpił członka AWPL-ZChR Marię Rekść. AWPL-ZChR zdobyła większość w radzie miejskiej samorządu rej. wileńskiego, zdobywając 18 mandatów, a koalicja centroprawicy ma 6 mandatów, a socjaldemokraci – 7. Robert Duchniewicz spotkał się już z liderami centroprawicowej koalicji (Związkiem Ojczyzny – Litewskimi Chrześcijańskimi Demokratami, Ruchem Liberalnym oraz Partią Wolności) i jest optymistyczny, że zostanie osiągnięte ogólne porozumienie z członkami rady.

 

Red.

#straznicepamieci,
#Litwa, #Wilno, #Troki,
#Polska, #Bydgoszcz,

http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję