Rekolekcje dla ukraińskich emigrantów z Hiszpanii.

Ukraińscy emigranci  z różnych rejonów Hiszpanii (min. Madryt, Toledo, Malaga) przyjechali na dwudniowe rekolekcje do rzymsko-katolickiej Parafii Madre de Dios w Malaga. Spotkania prowadzili animatorzy Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” ze Lwowa wraz z ks. Grzegorzem Drausem, który oprócz liturgii i spowiedzi prowadził zajecie dla dzieci.

 

Prowadzonych wspomagali miejscowi uczestnicy wspólnoty „Galiea”, aktywne uczestnictwo w prowadzeniu jest niezbędne, bo kurs przewiduje różnorodność metod a  uczestnicy spedzaja przy kosciele cały dzień. Wspólnota „Galilea”  od dwóch lat funkcjonuje dzięki opiece o. Antonio z parafii w Malaga. Włączanie w aktywne organizowanie rekolekcji jest   Kurs pod nazwą „Emaus” miał na celu wprowadzenie uczestników w przesłanie Biblijne, rozmiłowanie w codziennym czytaniu Pisma świętego. Większość spośród czterdziestu uczestników stanowiły młode małżeństwa, stąd patelnie odbywały się też zajęcie dla dzieci. Dwa pełne dni wypełnione nauczaniem z aktywizującymi metodami, spotkaniami w grupach i modlitwą. Uczestniczyły zarówno ukraińscy rzymsko-katolicy jak i greko-katolicy przybyli w ostatnich latach do Hiszpanii.
ks. Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję