Rekolekcje dla ukraińskich emigrantów Hiszpanii

Ukraińcy  z różnych rejonów Hiszpanii (min. Madryt, Toledo, Malaga) przyjechali na dwudniowe rekolekcje do rzymsko-katolickiej Parafii Matki Bożej (Madre de Dios) w Malaga. Spotkania prowadzili animatorzy Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” ze Lwowa wraz z ks. Grzegorzem Drausem, który oprócz liturgii i spowiedzi, prowadził zajęcia dla dzieci.
Prowadzonych wspomagali miejscowi uczestnicy wspólnoty „Galiea”, aktywne uczestnictwo w prowadzeniu jest niezbędne, bo kurs przewiduje różnorodność metod a uczestnicy spędzają przy kościele cały dzień. Wspólnota „Galilea” od dwóch lat funkcjonuje dzięki opiece o. Antonio z parafii w Malaga. Kurs pod nazwą „Emaus” miał na celu wprowadzenie uczestników w przesłanie Biblijne, rozmiłowanie w codziennym czytaniu Pisma świętego. Większość spośród czterdziestu uczestników stanowiły młode małżeństwa, stąd parelnie odbywały się też zajęcie dla dzieci. Dwa pełne dni wypełnione nauczaniem z aktywizującymi metodami, spotkaniami w grupach i modlitwą. Uczestniczyły zarówno ukraińscy rzymsko-katolicy jak i greko-katolicy przybyli w ostatnich latach do Hiszpanii.
ks. Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję