Prośba rektora nowogródzkiej Fary o remont i renowację

Ksiądz Jan Bałtrukiewicz, rektor Kościoła Farnego pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Nowogródku na Białorusi już ponad rok temu pisał o potrzebie pilnego remontu i renowacji zarówno świątyni, jak i Kaplicy Matki Boskiej Nowogródzkiej oraz Kaplicy Bożego Ciała. Zwrócił także uwagę na bardzo zły stan dachu kościoła, którego elewacja przecieka. Rektor prosił o niezwłoczne działanie, które nie zostało podjęte.

Stowarzyszenie „Sanctus Paulus”  dwukrotnie napisało projekty ratunkowe dla Kościoła Farnego p. w. Przemienienia Pańskiego w Nowogródku oraz obu towarzyszącym mu kaplicom – Bożego Ciała i Matki Boskiej Nowogródzkiej. Stowarzyszenie od dwóch lat oczekuje na pozytywną reakcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ministerstwo swoje decyzje tłumaczy polityczną sytuacją na Białorusi. Przy takiej narracji łatwo zagubić będzie „polskie perły”, które znajdują się poza granicami naszego państwa, a rolą ministerstwa jest właśnie pielęgnacja i dbanie o te „perły”. Szczególnie, gdy miejsce tak ważne – miejsce, w którym ślub wziął krół Władysław II Jagiełło i ochrzczony został wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz i jego Farawoła o natychmiastową pomoc i ratunek.

 

DEBATA – APEL O RATUNEK DLA NOWOGRÓDZKIEJ FARY  OBEJŻYJ DEBATĘ

 

Red.

#straznicepamieci
#Litwa, #Wilno,#Troki, #Soleczniki
#Polska, #Warszawa, #Bydgoszcz
#Białoruś, #Nowogródek,
#Iwie, #Grodno, #Brześć
#Ukraina; #Lwów;
#Żółkiew; #Kijów; #Stanisławów;

#Rzeczpospoita
#SilniRazem

www.StraznicePamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję