Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z prezydentem Zełenskim

22.12.2022 Po wizycie w Stanach Zjednoczonych, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Rzeszowie z prezydentem RP, Andrzejem Dudą. Zełenski o wizycie napisał następująco: „W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy — prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy ten rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu wojny na pełną skalę. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i współpracę na szczeblu międzynarodowym w 2023 r.”

Od początu rosyjskiej agresji tj. 24 lutego, prezydent Ukrainy odwiedził tylko Polskę i Stany Zjednoczone. Komunikat na jego stronie internetowej brzmiał następująco: „Wołodymyr Zełenski podziękował Andrzejowi Dudzie za mocne wsparcie dla Ukraińców ze strony Polski i jej obywateli”, a jego kancelaria pisała: „Prezydenci omówili szeroki zakres tematów, akcentując wzmocnione zdolności obronne państwa ukraińskiego i kwestie humanitarne, które są nadzwyczaj ważne, zwłaszcza dla tymczasowych uchodźców ukraińskich, którzy zmuszeni byli, ratując się przed wojną, do opuszczenia Ukrainy”

Oprócz wymienionych wyżej kwestii, zrelacjonowana była także wizyta Zełenskiego w Waszyngtonie. Przekaz miał być bardzo optymistyczny.

Film ze spotkania można obejrzeć tu: Klik

Informacje ze strony wew.prezydent.pl

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję