Polska wzmacnia granicę z Białorusią

Minister Mariusz Kamiński, odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne i administrację, ogłosił plan wysłania 500 dodatkowych policjantów na granicę z Białorusią. Policjanci ci będą pochodzić z oddziałów prewencji i kontrterrorystów, a ich przybycie jest już zauważalne. Decyzja ta wynika z „napiętej sytuacji na granicy”.

Dodatkowe siły są już na miejscu. W ciągu najbliższych dni 500 nowych funkcjonariuszy z oddziałów prewencji i kontrterrorystów pojawi się na granicy z Białorusią – powiedział minister Mariusz Kamiński w poniedziałek. Minister spraw wewnętrznych został zapytany, dlaczego Polska zwiększa ochronę na granicy polsko-białoruskiej. „Wysyłamy jednoznaczny sygnał drugiej stronie”

Sytuacja na granicy z Białorusią jest napięta. Informacje o możliwym pojawieniu się dużej liczby żołnierzy, tak zwanej grupy Wagnera, są bardzo wiarygodne. Jak dotąd nie doszło jeszcze do tego, ale musimy być gotowi na ten scenariusz – wyjaśnił. Podkreślił, że dlatego siły na granicy z Białorusią są wzmocnione. – Przesyłamy 500 funkcjonariuszy polskiej policji, którzy będą wspierać funkcjonariuszy straży granicznej. Będą to policjanci z oddziałów prewencji i kontrterrorystów. Zwiększa się również liczba żołnierzy na granicy. Jednak będziemy dostosowywać nasze działania do sytuacji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, siły te będą dalej wzmocniane – dodał minister Kamiński.

#Straznicepamieci,
#Ukraina#Lwów#Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję