Polska od 1 grudnia przejęła dowodzenie Baltic Air Policing

Od 1 grudnia, nastąpiło formalne przejęcie od Węgier ochrony nad przestrzenią państw bałtyckich (Baltic Air Policing) przez Polski Kontyngent Wojskowy „ORLIK” . Na niebie nad krajami bałtyckimi pojawiły się też najpotężniejsze francuskie odrzutowce wielozadaniowe Dassault Rafale.

Polskie Siły Powietrzne, które wcześniej wzmocniły misję Baltic Air Policing, pozostają na Litwie. Do pomocy Polakom w wypełnianiu misji na Litwie przybywają francuscy piloci wojskowi, którzy wzmocnią tę misję najpotężniejszymi francuskimi myśliwcami.

Żołnierze Sił Powietrznych RP chronili przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich czterema myśliwcami F-16, a Francuzi czteroma myśliwce Dassault Rafale  Francuskie Siły Powietrzne po raz dziewiąty brali udział w misji Baltic Air Policing, a na Litwie zagościli już szósty raz.

 

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję