Pierwszy wieczór chwały we Lwowie

Uroczystość Bożego Ciała na Ukrainie obchodzi się w niedzielę. Odbywają się procesje, w tym roku z powodu wojny na placach przy kościołach.
W Parafii św. Jana Pawła II odbył się w świąteczny wieczór, koncert chwał ku czci Chrystusa Eucharystycznego. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie orkiestra skrzypcowa i chór przez półtorej godziny prowadzili śpiewaną modlitwę. Specjalne oświetlenie, dekoracje, świeczniki, nawet biały fortepian – wszystko było ukierunkowane na to, by móc skupić się na Chrystusie Eucharystycznym. Tradycyjne eucharystyczne pieśni przy nowej aranżacji budowało modlitewną atmosferę. Wieczór chwały był liturgiczną celebracją, z eucharystycznym błogosławieństwem. Prowadzącą była Tatiana Ostrikowa z zespołem „Boże perełki” w którym śpiewają dzieci ze swoimi rodzicami.

ks. G. Draus

#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję