Niemcy pomogą Polsce

Niemcy pomogą Polsce w dwóch aspektach ale najważniejszym z nich jest rozmieszczenie w Polsce dodatkowych wyrzutni rakiet Patriot. Rząd niemiecki zaoferował Polsce pomoc militarną. Minister Obrony RP Mariusz Błaszczak przyjął  niemiecką propozycję z „radosną powściągliwością” ale też z nieukrywaną chłodną aprobatą dla tej szczodrobliwej propozycji.

W każdym innym przypadku (prawie każdym) taka pomoc byłaby przyjęta bez większych oporów, jednak My Polacy mamy z tymi Niemcami większy problem, bo to niby sojusznik ale… no i o te niuanse przy tym chodzi najbardziej. Tak, dajcie nam broń ale… to my będziemy nią zarządzać. Niestety można te problemy taktować i tak, i tak zarówno z aprobatą jak i uprawnioną dezaprobatą, bowiem historia naszych relacji była dla nas zawsze bolesną nauczką i tak się działo od zarania dziejów. Oby tym razem sojusznicza niemiecka pomoc była szczerą chęcią naprawy starych błędów.

MON i Polski Rząd po krótkim namyśle zajęło finalnie słuszne stanowisko proponując rozlokowanie baterii Patriot na Ukrainie tuż przy naszej wschodniej granicy to dobry i bardzo rozsądny ruch wymuszający na Niemcach większe i bardziej oczywiste zaangażowanie w pomoc dla broniącej się Ukrainy.  W zamian do Polski najprawdopodobniej z USA dostarczone będą inne dodatkowe wzmocnienia a także kilka wyrzutni system Patriot i tym sposobem domniemany uszczerbek zostanie wyrównany. Zatem dobra nasza.

Niemcom mówimy tak! Pomagajcie Ukrainie bo już czas najwyższy a pieniądz to nie wszystko!

 

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję