Nie żyje Prigożyn – lider grupy Wagnera

Jewgienij Prigożyn zginął w wyniku działań zdrajców Rosji – poinformowała Grupa Wagnera. Tym samym formacja potwierdziła informację o śmierci swojego przywódcy.

Rosawiacja, czyli rosyjska agencja ds. transportu lotniczego, potwierdziła w środę wieczorem, że na pokładzie samolotu, który rozbił się w obwodzie twerskim na zachodzie Rosji, znajdowali się Jewgienij Prigożyn, szef najemniczej Grupy Wagnera, oraz jego bliski współpracownik Dmitrij Utkin, znany pod pseudonimem „Wagner”.

Agencja opublikowała listę nazwisk siedmiu pasażerów oraz trzech członków załogi, którzy podróżowali Embraerem z Moskwy do Petersburga. Wśród wymienionych nazwisk znaleźli się Prigożyn i Utkin.

Na terenie katastrofy prywatnego odrzutowca dotychczas odnaleziono osiem ciał. Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie.

Bezpośrednia przyczyna katastrofy pozostaje nieznana. Pojawiają się doniesienia o możliwym zestrzeleniu maszyny przez obronę przeciwlotniczą oraz o ewentualnym wybuchu na pokładzie.

Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz eksploatacji transportu lotniczego.

W środę kanał Telegram związany z Grupą Wagnera, o nazwie „Grey Zone”, opublikował komunikat informujący, że Prigożyn „zginął w wyniku działań zdrajców Rosji”.

 

#Straznicepamieci,
#Ukraina#Lwów#Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję