Nastolatkowie z wizytą w Domu seniora we Lwowie

Przedstawienie teatralne i słodkie prezenty (przyniesione z domów) nastolatków – uczestników chrześcijańskiego teatralnego obozu dla pensjonariuszy państwowego Domu seniora „Renamed” we Lwowie.    Całodzienny obóz na Parafii św . Jana Pawła II we Lwowie prowadzi zespół pedagogów Teatru Emmanuil im.Karola Wojtyły, pod kierownictwem Żanny Goraj.

    Wielkie wzruszenie i pociechę przynosiły dzieci odwiedzając dom seniora we Lwowie. Teatr „Emmanuil” często występował w tym ośrodku. Przebywa w nim zresztą jeden z pierwszych aktorów Teatru, swego czasu specjalizował się w scenach wymagających akrobacji i pokazach cyrkowych.
      Dzieci uczestnicząc w parafialnym stacjonarnym  obozie, oprócz codziennych wycieczek do pełnej ciekawych miejsc ziemi lwowskiej, przygotowały dla seniorów przedstawienie teatralne. Tych, którzy nie mogli z powodu stanu zdrowia przyjść na występ, dzieci odwiedzały z przyniesionymi z domu prezentami i rozmową w ich salach mieszkalnych. Ważną sprawa jest ukazywanie dzieciom prawdy o starości oraz godności oraz jednocześnie piękna trzeciego wieku. Zdecydowana większość pensjonariuszy Domu ma swoje bliskie rodziny, przebywanie w nim świadczy o silnych tendencjach odrzucenia starości i zanegowania  jej sensu.
ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję