Na granicy Litwy i Białorusi ostrzeżenia – „Nie jedź na Białoruś, bo możesz nigdy nie wrócić”

Od tego momentu na sześciu przejściach granicznych pojawią się billboardy z ostrzeżeniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mające na celu przywitanie podróżujących do kraju rządzoną przez reżim Łukaszenki” – informuje komunikat litewskiej Służby Ochrony Granicy Państwowej (VSAT).

„Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, nie ryzykuj podróżując na terytorium Białorusi, ponieważ może się zdarzyć, że nigdy nie wrócisz” – to treść napisu umieszczonego na czerwonym tle planszy ostrzegawczej. Tablice te stanowią kolejny krok podejmowany przez władze kraju, dążący do zniechęcenia obywateli do podróżowania na Białoruś.

Sytuacja na granicy między Litwą a Białorusią Od wielu miesięcy Litewskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie na Białoruś, informując o próbach rekrutacji obywateli oraz ryzyku nielegalnego zatrzymania pod pretekstem sfingowanych zarzutów.

Podkreśla się, że zdolność Ambasady Litwy w Mińsku do szybkiego reagowania na wszelkie sprawy konsularne została drastycznie ograniczona, gdyż dwa lata temu reżim Łukaszenki zredukował liczbę dyplomatów Litwy na Białorusi do zaledwie jednego.

#Straznicepamieci,
#Ukraina#Lwów#Żółkiew, #Litwa, #Wilno, #Białoruś
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję