Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji. Czy wizja Władimira Putina stojącego przed sądem jest w ogóle możliwa, czy i jak decyzja MTK wpłynie na dalszą politykę wewnętrzną i międzynarodową Rosji ciągle sowieckiej? Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego przychylili się do wniosku prokuratury uznali, że Władimir Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne popełnione w Ukrainie.

Jedną z podniesionych zbrodni (oprócz oczywistego sprawczego ludobójstwa) Trybunał mówi o”bezprawnej deportacji ludności (dzieci) oraz bezprawnego przesiedlenia ludności (dzieci) z okupowanych obszarów Ukrainy do Rosji” – podaje komunikat MTK. Co faktycznie oznacza decyzja trybunału? Czy Władimir Putin resztę życia będzie musiał spędzić w swoim bunkrze w obawie, że gdy tylko go opuści, zostanie zatrzymany? Ta o ile wyjedzie z Rosji jako osoba prywatna, tyle że jest nieprawdopodobnym aby do takiego wyjazdu kiedykolwiek miało dojść. Tak czy inaczej, decyzja MTK jest jasnym krokiem gremiów międzynarodowych do coraz szrszej izolacji Rosji i jej dyktatora. Prawdopodobnie propaganda Putina będzie deprecjonować i bagatelizować decyzję Trybunału, jednak niewiele to zmieni gdyż mleko się rozlało i nigdy nie będzie już jak było do tej pory. Wczoraj Putin był zwyczajnym despotą, agresorem, przywódcą Państwa które wywołało wojnę, dziś jest zbrodniarzem wojennym i pozostanie z tym bagażem win do końca swoich dni.

Red.

 

 

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję