Maryjne święto zjednoczyło różne grupy i narody.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej było okazją do dziękczynienia za kolejny, trzeci już rok parafialnego dzieła przygotowania do szkoły. Pod kierunkiem  Europejskiego Rodzinnego Centrum „Tradycja” Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie grupa dzieci w wieku 4-6 lat odbywa codzienne  profesjonalne nauczania na poziomie bezpośredniego przygotowania do szkoły, według państwowego programu.
Metodyka nauczania jest tak skuteczna a jednocześnie nie obciążająca dzieci, że sami rodzice chcieli aby było kontynuowane przez większość wakacji. Dzieci własnoręcznie przygotowały wianki poświęcone później na południowej Mszy. Poznawały duchową symbolikę wianków. Nauczyły się na pamięć zasady św. Ignacego „Wierz tak, jakby wszystko zależało wyłącznie od Boga i jednocześnie pracuj tak, jakby wszystko zależało wyłącznie od ciebie”. Nieodmienne jest, jak powtarzały dzieci, wiara i praca.
     Inna grupa to uczestnicy dziewiątego w te wakacje Chrześcijańskiego teatralnego obozu. Mszs podczas obozu to dla wielu pierwszy tak poważny kontakt z Kościołem. Mimo silnej tradycyjnej religijności Lwów też odczuwa sekularyzację, zwłaszcza z powodu nowych przybyszów ze wschodniej Ukrainy. Mimo wszystko na zajęcia pedagogiczne jak i katechetyczne dla dzieci w wieku szkolnym rodzice bardzo chętnie posyłają, widząc duży tutaj autorytet Kościoła i dowodząc zaufania jego działaniom. Tylko w dziennych, teatralnych obozach wakacyjnych w dosyć niewielkiej Parafii św. Jana Pawła II wzięło już udział ponad trzysta dzieci.
   Na uroczystości byli też  uchodźcy wojenni,  mieszkający w parafialnym domu.
Wszyscy wraz z parafianami kontynuowali świętowanie uroczystości Wniebowzięcia Maryi na festiwalu „Niebo”.
Stali goście parafialnych świąt, wolontariusze szkockiej Sobhian’s Trust częstowali smaczną pizzą. Wśród wolontariuszy był Ukrainiec, Polak, Amerykanin i Anglik. Towarzyszył im kanadyjski aktor Guillaume Vermette od osiemnastu lat jest „humanitarnym komikiem”. Występował charytatywnie w 40 krajach, w sierocińcach, ośrodkach dla uchodźców. Teraz próbuje leczyć rany wojny na Ukrainie.
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję