Litwini się nie zatrzymują

Litwini się nie zatrzymują i nie są to dobre wieści dla reżimu Łukaszenki. Zerwanie umowy współpracy granicznej z Białorusią obowiązującej od ponad 16 lat. Szykowany jest nowy projekt przez resort spraw wewnętrznych Litwy. Władze Litwy w listopadzie 2022 roku zakończyły formalnie współpracę z reżimowym MSW Białorusi.

 

Wiceminister spraw wewnętrznych Litwy Arnoldas Abramaviczius, którego w tej sprawie cytują litewskie media stwierdził, że z jednej strony nadal obowiązuje umowa o współpracy, z drugiej zaś sama „Białoruś wchodzi w konfrontację z Litwą, uruchamiając potok migrantów i popierając rosyjską agresję”. Litewski MSW chce zerwania współpracy granicznej z Białorusią. Jak stwierdził szef litewskiego MSZ „Obecna sytuacja jest po prostu nienormalna” – Nowy projekt umowy granicznej przygotowany przez MSW musi jednak zaakceptować litewski rząd, wszystko jednak wskazuje na to, że w niedługim czasie zostanie on zatwierdzony. I dobrze!

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję