Kolejny atak rosyjskich sił na Kijów

W maju rosyjskie wojska zaatakowały stolicę Ukrainy już 16 razy. W poniedziałkowy poranek wrogie siły próbowały zaatakować Kijów rakietami, jednak ukraińska obrona zdołała je zestrzelić.

Poprzedzającej nocy Kijów zaatakowany był dronami. Sześć godzin później nastąpił atak rakietowy. Jak podają władze miasta: „według wstępnych ustaleń wróg zastosował rakiety typu balistycznego”. Wrogie obiekty zostały zestrzelone przez siły obronne. Nie odnotowano trafień bezpośrednich na terenie miasta, mimo, że w pięciu miejscach spadły odłamki pocisków, które zostały zestrzelone. Jest to zmiana taktyki z ostrzałów w czasie nocy na ostrzał w ciągu dnia – wówczas większość mieszkańców miasta jest w pracy, a na ulicach przebywa więcej ludzi.

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję