Kolejne masowe chrzty we Lwowie.

Kościół ze swej natury jest misyjny i „przez chrzest Kościół – Matka rodzi nowe dzieci” (Liturgia Chrztu Świętego). Dla wielu Romów, często zaniedbywanych duszpastersko z powodu odrzucenia przez środowiska, wspólnota co do której odczuwają przynależność jest Kościół Rzymsko-katolicki.
Jeżeli odczuwają że są akceptowane, otwierają szeroko swoje serce na Chrystusa. Do Lwowa przyjechało że wschodniej Ukrainy tysiące Romów – uchodźców wojennych. W religijnym Lwowie ożywa ich wiara.  W niedzielę 8 października w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie kolejna liczna grupa Romów przyjęła chrzest. Dzieci w rożnym wieku, ale d dwóch do dwunastu lat wyznało na mapie are swego wieku wiarę w Chrystusa. Był to kolejny masowy chrzest w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, tylko podczas tegorocznej Liturgii Wigilii Paschalnej przyjęło chrzest 24 Romów, dorosłych i dzieci.
Paschał, świece, kryżmo i liturgiczne szaty były specjalnie podarowane przez male siostry Jezusa z Częstochowy,  zgromadzenie mające w sercu ewangelizację Romów.  Jedna z sióstr tego domu jest Romka że Słowacji.
ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję