Kolejne chrzty Romów w ośrodku dla uchodźców Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

Dwie duże romskie rodziny pochodzące z terenów bezpośrednich działań wojennych musiały opuścić swoje miejsce zamieszkania. Stan wojny pogłębił ich ubóstwo. Znalazły bezpieczną przystań w Domu Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Pragnęli chrztu i wiary dla swoich dzieci. W parafialym kościele odbył się chrzest dziesięciorga dzieci.
Zwykle czas pobytu uchodźców nie jest długi.
Rodziny udały się do na Zakarpacie, gdzie jest bezpieczniej i mają nadzieję na samodzielne życie. Tam bede kontynuować chrześcijańskie wychowanie dzieci.
Znamienne jest, że ks.Grzegorz Draus podczas chrztu używał kapy, podarowanej przez Małe Siostry Jezusa z Częstochowy, żywo wspierające misje wśród Romów.
Wraz z opieką materialną nad to uchodźcami niezbędna jest troska duchowa. Stan ciągłego zagrożenia stawia egzystencjalne pytania, dlatego duszpasterska opieka w czasie wojny staje sie bardziej intensywna.
ks. G. Draus
#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję