Kolejne ataki powietrzne na Kijów

We wtorek, 30 maja, rosyjski agresor po raz kolejny przeprowadził ataki powietrzne na Kijów. Mer stolicy Ukrainy, Witalij Kliczko, apelował do mieszkańców – „Nie opuszczajcie schronów”.

 

Administracja Kijowa informuje, że przeciwlotnicza obrona Ukrainy odpiera ataki strony rosyjskiej. Na miasto spadają jednak szczątki zestrzelonych dronów i rakiet, a w skutku ostrzału zginęła 27-letnia kobieta. To już kolejny atak rakietowy w tym miesiącu.

Za pomocą platformy Telegram, mer Kijowa, Witalij Kliczko, informował: „To zmasowany atak. Nie opuszczajcie schronów”. Podawał także informację, że w dzielnicy holosjewskiej w wieżowcu wybuchł pożar, jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

W poniedziałek prezydent Zełenski mówił: „Było wprawdzie kilka uderzeń, ale większość dronów i rakiet została zestrzelona. Świat musi zobaczyć, że terror przegrywa”. Apelował także o dalszą pomoc zagraniczną i wskazał jak potrzebne były amerykańskie systemy obrony powietrznej Patriot.

 

#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
#WalczUkraino,
#StopWar,
#Kijów,
#FundacjaPolska,

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję