Katechizacja gromadki nieochrzczonych Romów.

Razem z dorosłymi i małymi dziećmi, piętnaście osób dojrzewa do przyjęcia chrztu w Parafii są. Jana Pawła II we Lwowie. Są oni uchodźcami wojennymi, pochodzą z terenów bezpośrednich działań wojennych. Mają romskie pochodzenie, a na Ukrainie zwykle oznacza że są bardzo pozytywnie nastawieni do Kościoła Rzymsko-katolickiego, którego uważają za swój własny.

Pragną przyjść chrzest, uczestniczą w katechizacji, która stawia przed sobą duże wahania, zwłaszcza w kwestii nauczania dzieci. Tylko mieszkajac w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie dzieci rozpoczęły  regularną edukację szkolną. Katecheza musi być aktywizująca, ciągle podtrzymująca uwagę aby treści były zrozumiałe. W rękach dzieci ciągle kusi być papier, nożyczki i klej. Po pierwszych doświadczeniach prowadzący katechezę ks.Grzegprz Draus przekonał się że trzeba prowadzić ją w małych grupach. Katecheza wymaga nieustannych poszukiwań nowych twórczych i aktywizujących metod, i może stać się modelem początkowej katechezy Romów.

 

 

ks.Grzegorz Draus
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję