Kanadyjscy klauni z „misją radości” na Ukrainie.

Wobec tragedii wojny i wynikającego stąd społecznego kryzysu wielu ludzi z różnych krajów próbuje przychodzić z pomocą, według swoich umiejętności oraz możliwości. I tak para Kanadyjczyków, Guillaume Vermette i Marie Veillette, na co dzień pracujący jak aktorzy – klauni, cały czas swojego urlopu poświęcili dla Ukrainy, specjalnie tutaj przyjeżdżając.

 

Odwiedzają szpitale dla rannych żołnierzy, ośrodki dla uchodźców z artystycznym kabaretowym programem. Towarzyszą im brytyjscy wolontariusze (Jack, Michael, Lewis oraz Volodymyr z Ukrainy) ze szkockiej organizacji Sobhian’s Trust, jeżdżąca furgonetka w której pieczą pizzę i  bezpłatnie rozdają. W niedzielę w Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, po południowej mszy serwowano pizzę dla parafian jak też dla uchodźców wojennych, mieszkających w parafialnym domu. Klauni znaleźli wspólny język z dziećmi i dorosłymi. Przedstawiali rozśmieszające sceny.

 

Sobhian’s Trust i kanadyjscy klauni próbują robić co jest w ich możliwościach. Chodzi o coś więcej niż nakarmienie pizzą czy podarowanie  trochę rozrywki. Kryzys spowodowany dociera niestety do głębokich pokładów ludzi. Początkiem pomocy duchowej jest obecność, bycie obok cierpiącego. Kanadyjscy i brytyjscy wolontariusze próbują iść tym szlakiem.

 

ks.Grzegorz Draus 

 

#Straznicepamieci,
#Ukraina#Lwów#Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję