Gen. Rajmund Andrzejczak z wizytą w Wilnie

Listopada z wizytą na Litwie przybył szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Tomasz Andrzejczak, który omawiał kwestie współpracy wojskowej z dowódcą Sił Zbrojnych Litwy generałem porucznikiem Valdemarasem Rupšysem oraz innymi przedstawicielami Sił Zbrojnych Litwy. Zasadniczym celem wizyty było wzmocnienie współpracy polsko-litewskiej w związku z trwającą wojną na Ukrainie. Podczas dwudniowej wizyty generał Andrzejczak, złożył wieńce pamiątkowe na grobach polskich żołnierzy na cmentarzu na Antokolu.

Polska delegacja wojskowa odwiedziła również bazę Wojskowych Sił Powietrznych w Szawlach, gdzie spotkali się z polskimi żołnierzami, którzy realizują tam misję strzeżenia przestrzeni powietrznej nad Litwą w rmach realizowanej przez NATO Air Baltic Policing.

Red.

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję