Forum „Za wartości chrześcijańskie” dla obrony rodziny w siedzibie Rady Wojewódzkiej we Lwowie.

Parlament Ukrainy przyjął do dyskusji projekt ustawy nadającej możliwość rejestracji jednopłciowych związków jak małżeństwo. We wcześniej uchwalone prawo przewiduje wysokie kary finansowe za krytykę związków jednopłciowych.

 

Społeczny Ruch „Za chrześcijańskie wartości” skierowany na obronę chrześcijańskiej rodziny zgromadził w sali sesji Rady Wojewódzkiej Lwowa deputatów wojewódzkich  i miejskich, biskupów (greko -katolickiego Gleba Łonczynę z Paryża,  rzymsko – katolickiego Edwarda Kawę, prawosławnego Ambrozja), duchownych, rodziny, prorodzinnych naukowców. Inicjator Ruchu, katolicki skaut Bazar Jaremko zrelacjonował podobne spotkania, przeprowadzane w wojewódzkich i miejskich Radach.

Biskup Edward Kawa powiedział „Dziś wróg niszczy nasz kraj. Ma to wymiar też  duchowy. Pod płaszczem wojny (nie można prowadzić manifestacji i  koncentrujemy się na innych sprawach) próbuje się wprowadzać prawo degradujące rodzinę”.

W referatach zaznaczano niebezpieczeństwo takich działań. Ukraina chce być częścią Europy ale by zachować swoje tradycyjne wartości, nie chce przyjmować niewłaściwych wzorów. Sposób działania w innych krajach pokazuje, że sukcesywnie wprowadza się tam prawo do adopcji dzieci przez takie związki.

Zwrócono uwagę, że Europa to  nie tylko kultura  LGTB i gender. Rodzinę chciał niszczy juz Lenin.  Ukraina ma być miejscem rozwoju wartości rodzinnych , a nie wysypiskiem śmieci.

Ks.Grzegorz Draus, referent do spraw misyjnych Metropolitalnej Kurii o proboszcz Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, wręczył przedstawicielom Rady Wojewódzkiej krzyż od Hufca ZHP w Chełmie, jak symbol wartości chrześcijańskich, na których opiera się Ukraina oraz misji chrześcijańskiej rodziny zachowującej od zepsucia spoleczenstwo. Ks.Grzegorz Draus był przedstawiony jak „przedstawiciel Polski, ktora jest pierwsza w pomocy Ukrainie oraz przewodzi w Europie w obronie rodziny i jest wzorem troski małżeństwo i dzieci. Mówił: ” W Polsce dyskutuje się nie czy ale na ile zwiększyć pomoc dla kolejnych dzieci”. Przypomniał wezwanie św. Jana Pawła II przed wstępowaniem Polski do Unii Europejskiej wzywał, by wchodziła do niej ze swoimi chrześcijańskimi wartościami. I tak Polska zachowuje w prawie zasady zwyczajnej rodziny, będąc pełnoprawnie w Unii Europejskiej.

W podpisanej przez 111 uczestników Forum deklaracji wspomniano na zapisanej w Konstytucji Ukrainy zasady ochrony małżeństwa które jest związkiem mężczyzny i kobiety. Wezwano prezydenta by nie dopuścił do uchwalenia ustawy o związkach jednopłciowych. Wezwano do interweniowania u swoich posłów, by nie dopuścili do przyjęcia takiego prawa.

ks. G. Draus

#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję