Dziś rano syreny ponownie zawyły we Lwowie.

29.12.2022. Dziś rano syreny ponownie zawyły we Lwowie. Rosja uderzyła na Ukrainę serią rakiet. Od wczesnych godzin rannych niemal całej Ukrainie wyły syreny. Wpierw zagrożenie nalotami  ogłoszono tylko na wschodzie kraju, a później niemal na całym terytorium Ukrainy.Wybuchy pocisków słychać w rejonie Odessy, Białogrodu nad Dniestrem, w Sumach i Żytomierzu a na koniec również we Lwowie, który po ataku rakietowym który przez  wiele godzin był sparaliżowany, gdyż w większej części miasta nie było prąd. Dzisiejszego rana w kierunku Ukrainy wystrzelono blisko 70 pocisków.

Pierwsze doniesienia mówiły nawet o 120 pociskach wystrzelonych w kierunku Ukrainy. Ostatecznie uwierzytelnione komunikaty potwierdziły atak 69’cioma  rakietami. Od rana internet huczał od doniesień o wybuchach w Kijowie, Charkowie, a także obwodach mikołajowskim, sumskim, odeskim, połtawskim i żytomierskim, a na końcu też o samym Lwowie.  Większość pocisków udało się zlikwidować dzięki sprawnemu działaniu ukraińskich sił obrony powietrznej.

Niestety Obrona Powietrzna Lwowa nie zdołała uchronić miasta przed wszystkim pociskami jakie zostały wystrzelone na Lwów. Część z tych pocisków spadła na obiekty cywilne, a inne na obiekty infrastruktury energetycznej i strategicznej. W wyniku uszkodzenia  sieci energetycznych oraz elektrowni w większej części miasta nie było prądu i nie kursowały tramwaje. Na skutek braku energii elektrycznej w wielu częściach miasta nie było również wody.

Trzymajcie się tam we Lwowie i na całej Ukrainie.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję