Dziś nad ranem nastąpił zmasowany atak rakietowy

W czwartek rano Rosja przypuściła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Rosyjskie rakiety skierowane były na Kijów i Okręg Doniecki. We wszystkich zagrożonych obwodach ogłoszono alarmy przeciwlotnicze. Armia ukraińska podała, że podczas ataku że wystrzelono około 30 rosyjskich rakiet. Krótko po ataku poinformowano o pierwszych, zestrzelonych pociskach rakietowych oraz inf. że odnotowano start rosyjskiego samolotu wczesnego ostrzegania i kontroli A-50 z lotniska na Białorusi.

Władze Kijowa podały, że w kierunku stolicy Ukrainy Rosjanie wypuścili najmniej 15 rakiet manewrujących, ale ukraińska obrona powietrzna zdołała wszystkie zestrzelić. Niedługo po tym mer miasta, Mer Kijowa Witalij Kliczko informował o silnych wybuchu i wezwał mieszkańców miasta do pozostania w ukryciu. Na tę chwilę wiadomo, że w Odessie uszkodzone zostały dwa obiekty infrastruktury energetycznej, nikt nie został ranny.

Rosja prowadziła ostrzał rakietowy Ukrainy z powietrza i z morza. Wiadomo jest również, że uszkodzono dwa obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie odeskim. Rannych nie odnotowano, natomiast są problemy z dostawą prądu podał szef rejonowej odeskiej administracji wojskowej, Jurij Kruk. Natomiast władze obwodu odeskiego nie podały żadnych szczegółów, ale wiadomo, że w wyniku trafień są problemy z dostawą prądu.

W sieci internetowej pojawiały się też doniesienia o nocnych atakach dronów i rzekomych uderzeniach rakiet na tereny obwodów chmielnickiego i lwowskiego, jednak miejscowe władze zaprzeczały tym informacjom,  twierdząc, że jednak żadnych trafień nie było przynajmniej na godz. 11 naszego czasu. Pojawiły się też informacje jakoby z bazy powietrznej Moczuliszcze na Białorusi wystartował co najmniej jeden rosyjski myśliwiec MiG-31K, na którego pokładzie można przenosić pociski hipersoniczne Kinżał.

Atak barbarii trwa. Jak długo jeszcze?

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję