Akcja „Ciepłe ukraińskie święta”

Wraz z nadejściem zimy Zespół Bonitatem.Org rozpoczął na Litwie kampanię pt „Ciepłe ukraińskie święta”. Zachęcał w niej do… robienia odzieży na drutach, aby w ten sposób pomóc przetrwać Ukraińcom walczącym z wrogiem i nadciągającym zimnem. Zespół Bonitatem.Org zachęcał nie tylko do robienia na drutach ciepłych skarpet, czapek, rękawiczek, ale też do dzielenia się z Ukraińcami częściami zwłaszcza zimowej garderoby. Litewskie kobiety włączyły się do akcji robiąc dla Ukraińców ciepłe ciuszki na drutach.

„Niech mróz nie stanie się pomocnikiem agresora, a ciepło rąk dziewiarskich niech doda sił ofiarom wojny” tak podczas akcji apelowali jej organizatorzy. Odzież wykonana i zebrana dzięki tej zacnej akcji pojechała na najbardziej zniszczone tereny walczącej Ukrainy.

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję