Czy dziedzictwo kulturowe Lwowa jest bezpieczne?

Co jakiś czas Rosja bombarduje miasta Ukrainy. Czy zagrożone bezcenne dla Polski i Ukrainy zabytki Lwowa? Pod koniec grudnia ponownie zaatakowano wiele miast na Ukrainie. Rosjanie bez pardonu bombardują również miasta zachodniej Ukrainy. Kilka rakiet  spadło także na Lwów, w którym znajduje się wiele zabytków związanych z polskim dziedzictwem kulturowym.

Na listę światowego dziedzictwa UNESCO pośród pięciu ukraińskich obiektów wpisany jest również stary Lwów. Pamiątek z naszej wspólnej historii jest na Ukrainie wiele, ale jednak zagrożone zabytki tak bliskiego nam Lwowa budzą w nas największe obawy. Wprawdzie już wczesną wiosną władze Lwowa zabezpieczały zabytki siatkami o obudowywały je deskami  i płytami a co ważniejsze zabytki ruchome przeniesiono do piwnic i schronów przeciwlotniczych. Należy zapytać wprost czy w tych warunkach są one bezpieczne? Czy zabezpieczono je wystarczająco? Bo jeśli nie to możemy stracić je bezpowrotnie.

#ChrońmyDziedzictwoKulturoweLwowa bo możemy stracić je bezpowrotnie.

Red.

 

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję