Bobrowniki

Ruch na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach od jutra zawieszony do odwołania!

Od jutra od godziny. 12:00 dnia 10 lutego  zostanie zawieszony ruch na przejściu granicznym w Bobrownikach„do odwołania „z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa” – oświadczył szef MSWiA Mariusz Kamiński. Nieco wcześniej we wpisie na Twitterze szef MSWiA podał, że w związku z uchwałą Sejmu w sprawie Andrzeja Poczobuta polecił podległym mu służbom „przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki odpowiedzialnych za represje wobec Polaków na Białorusi”.

Przypominamy, że czoraj dziennikarz polskiego pochodzenia i jeden z liderów Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut został przez sąd w Grodnie po pokazowym procesie skazany na osiem lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Poczobut był oskarżany przez białoruski reżim o „podżeganie do nienawiści” oraz „nawoływanie do działań godzących w bezpieczeństwo narodowe Białorusi”.

Tego wyroku, nie uznajemy wyroku za sprawiedliwy. Traktowanie Andrzeja Poczobuta na Białorusi jest haniebne. Będziemy kontynuować każde działanie zgodne z prawem, które może doprowadzić do jego uwolnienia – komentował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina po wezwaniu chargé d’affaires Białorusi do MSZ.

Red.

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję