Duże straty w armii Putina w ataku na Bachmut

Duże straty w armii Putina w ataku na Bachmut.
Dzisiejsza niedziela to kolejny już 382. dzień wojny na Ukrainie. Armia Putina nadal ponosi ogromne straty w walce z ukraińskimi obrońcami. Jak poinformował sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych tylko w ciągu ostatniej doby zginęło ponad tysiąc rosyjskich żołnierzy.  Od początku pełnoskalowej rosyjskiej agresji  zginęło ich ponad 159 tysięcy.

Cały czas trwają krwawe walki o Bachmut, który zasłany jest ciałami rosyjskich żołnierzy których nie zabiera, bo nikt nie potrzebuje dowodów ich codziennych klęsk- powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.  Tocząca się krwawa batalia o Bachmut to symboliczny i taktycznie istotny punkt, bowiem przełamanie ataku rosyjskiego całkowicie złamie morale agresora a ewentualna przegrana stanowić może punkt zwrotny i otworzyć agresorowi drogę do ataku na południowe miasta Ukrainy. Zarówno Ukraińcy świadomi powagi sytuacji jak i wspierający ją zachodni Świat czynią co w ich mocy aby przyczynić się do przełamania rosyjskiego ataku na Bachmut.

Red.

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję