We Lwowie wprowadzono pierwszosobotnie nabożeństwa fatimskie

Dekanat Lwowski podjął inicjatywę arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, by w pierwsze soboty od maja do października (czas objawień fatimskich) gromadzić wiernych Lwowa na wspólnej modlitwie o pokój.

 

Nabożeństwo Pierwszej Soboty czerwca zgromadziło wyjątkowo dużo wiernych i księży z różnych parafii Lwowa, dlatego odprawiono je na dziedzińcu Kurii. Sąsiadujący z Kurią kościół Matki Bożej Gromnicznej nadal jest niedostępny dla rzymskokatolików.
Kazanie ks.Grzegorza Drausa, referenta do spraw misyjnych Kurii i proboszcza Parafii św. Jana Pawła II, podczas Mszy św. na fatimskim nabożeństwie na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej we Lwowie w intencji zakończenia wojny.
Dlaczego modlitwa o pokój, za zwycięstwo, za wojsko? Czyż Bog nie wie, że to jest nam życiowo niezbędne, trzeba to Bogu przypominać?
Wszelkie dary Bóg chce nam udzielić nie inaczej, jak poprzez nas, przez nasza wiarę i zwrócenie się do Boga. Sens Pierwszych Sobót jest właśnie taki: nawrócenie serc. Bóg nas nieskończenie kocha i pragnie naszego dobra, i właśnie dlatego Jego dary przychodzą poprzez naszą wiarę, która wyraża i wzmacnia się modlitwą.
     Wiara wyrażana modlitwą może nieskończenie dużo. Jeśli chcesz by Bóg spełniał to czego pragniesz, to samemu rób to czego Bóg pragnie od ciebie. Wiara wyrażona w modlitwie przemienia bieg historii.
    W objawieniach fatimskich, w trzeciej tajemnicy jest ukazany nieubłagany bieg historii: mnóstwo męczenników, papież zastrzelony.. I tosie wypełniło, ale jak? Jak wielu na całym świecie podjęło wezwanie do nawrócenia, nieustannej modlitwa, różańca…I to odmieniło nieubłagany bieg historii.   Jakże wiele może wydarzyć się dzięki może modlitwie. Czyż nie widzicie że dzięki modlitwie, jak wielkiemu poświecenie Niepokalanemu Sercu Maryji, dokonanemu 25 marca ubiegłego roku uratowany został Kijów.
   Czyń wolę Bożą, a Bóg będzie pełnił twoją. Te odważne słowa pokazują, jak ważne jest nawrócenie i wiara, powstająca i wyrażana w modlitwie. Tak jak w wypadku nieuchronnego, jak by się wydawało śmiertelnego zamach na papieża. Wszystko się wypełniło, ale jak? Tak jak powiedział Jan Paweł II „Jedna ręka wystrzeliła kulę, a druga prowadziła.” I prowadziła tak, że kulę przeszyła ale o milimetry omijając organy, inaczej by zabiła na miejscu. Zamachowiec Ali Agca gdy spotkał Papieża w swojej celi więziennej, od razu, na początek zapytał się:” Jak to się stało że żyjesz?Strzeliłem prawidłowo. Kto to jest Fatima?”. Nawet nie umiał właściwie nazwać Matki Bożej, zauważył tylko słowo „Fatima” brzmienie  tak jak imię córki Mahometa. Wrogowie, agresorzy są już teraz zadziwieni, że Ochnik e śmiertelne rakiety nie trafiają, są zastrzelone, chociaż według prawideł wojskowej techniki są nie do zastrzelenia. Czyż tego nie dokonuje modlitwie, nieustannie odmawiany psalm 90 „Kto przebywa pod skrzydłami Wszechmogącego” czy rożaniec.
     Wznoszone ręce Mojżesza, podtrzymywane, gdy był osłabiony, przez Aarona i Chmura, przynosiły zwycięstwo, bo jak mówi Biblia „Gdy były ręce Mojżesza podniesione, Izrael zwyciężał”.
     Tutaj idzie o coś wielokrotnie więcej niż zwycięstwo i pokój. Chodzi o zwycięstwo miłości, duchowości i pokój serc. A jak się dokonuje? Przez wiarę, przychodzącą w modlitwie.
ks. G. Draus, Lwów
#straznicepamieci,
#Ukraina, #Lwów, #Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl
Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję