Zakończenie roku szkolnego w Europejskim Rodzinnym Centrum „Tradycja” we Lwowie

Ośrodek funkcjonuje w Parafii i Centrum im. św. Jana Pawła II we Lwowie.

Centrum edukacyjne, jak jedna z misji Parafii, prowadzi między innymi całoroczne, codzienne zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat jak przygotowanie do szkoły. Zajęcia, trwają od godziny 9.30 do 13.00 i są bardzo intensywne. Dzieci już przed rozpoczęciem szkoły nauczyły się czytania, pisania i podstaw matematyki. Mamy tych dzieci albo pracują w wolnym zakresie online albo pracują tylko w domowym gospodarstwie. Uczestnictwo ich małych dzieci w zajęciach edukacyjnych wdraża w większe kontakty społeczne a samym mamom daje krótkie wytchnienie. Wiadomo, że podstawowe formowanie osobiście miejsce w pierwszych pięciu latach życia dziecka. Naturalnym jest, by rodzice, zwłaszcza będąca najdłużej z  dzieckiem mama miała na nie największy wpływ. Metodyka zajęć przewiduje wykonywanie wielu zadań w domu wspólnie z mamą co pomaga jej  w wykonaniu tak podstawowego zadania formowania osobowości dziecka.

Osiemnaścioro  dzieci otrzymało dyplomy zakończenia edukacji na poziomie przed wystąpieniem do szkoły.

W ramach Rodzinnego Centrum proboszcz ks.Grzegorz Draus prowadzi katechizację dla dzieci wieku 2-5 lat.

Europejskie Rodzinne Centrum „Tradycja” powstało w 2014 roku w Równem. Duży wpływ na formowanie pedagogów miało Towarzystwo Pedagogowi Animatorów „Klanza” z Lublina (prowadzili szereg kursów pedagogicznych, nauczyli prowadzić rodzinne festiwale) oraz Szkoła Rodziców i Wychowawców. Wiodącym jest metodyka pedagogiki zabawy. Wypracowuje też swoje metody aktywizującej edukacji. Funkcjonuje w Równem w Parafii św. Piotra i Pawła (tam rozpoczyna prowadzenie katolickiej szkoły podstawowej) i  św.Jana Pawła II, oraz we Lwowie, w Parafii św. Jana Pawła II. W tej ostatniej działa od września 2021 roku, prowadzi dzienne i wieczorne przygotowanie do szkoły, spotkania „Mama i maluch razem” dla mam i dzieci od 2 roku życia, zajęcia  logopedyczne i plastyczne.

 

 

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję