Wystawa abstrakcyjnych myśli Roberta Sobocińskiego zatopionych w brązie

Wystawa abstrakcyjnych myśli Roberta Sobocińskiego zatopionych w brązie odbyła się 20 października w wileńskiej galerii „Menų tiltas”.

Polskiego rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego pt.. Wystawa będzie czynna do 13 listopada. Artysta był gościem wystawy.
Artystyczna biografia Roberta Sobocińskiego pełna jest zakrętów, zawirowań oraz nieoczekiwanych jej zwrotów. Ten artystyczny roller coaster rozpoczął się tuż po otrzymaniu dyplomu Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu z zakresu rzeźby bowiem artysta ni stąd ni z owąd począł kontynuować swoją artystyczną edukację studiując architekturę.

Już w okresie studiów począwszy od lat 80’tych Sobociński był aktywnym uczestnikiem życia artystycznego na zachodzie, a od wczesnych lat 90′ artysta rzeźbiarz regularnie pokazywał swoje dzieła w Paryżu gdzie narodziła się jego ogromna sympatia do wielkich paryskich przestrzeni wystawowych. Dzięki uczestnictwu w Triennale Rzeźby w Paryżu Artysta doświadczył olbrzymiego zainteresowania prywatnych kolekcjonerów oraz miłośników rzeźby: kompozycja „Ikar” stanęła bowiem w XVII-wiecznej normandzkiej rezydencji, rzeźby artysty wkomponowano również w przestrzenie willi w Saint-Tropez oraz obok budynku firmy Telecom Mobile w Paryżu. Rzeźby artysty nadal „żyją” w przestrzeniach wielu miast w Polsce i we Francji. Dzieła Sobociński dostrzegli krytycy sztuki z całego niemal świata a jego twórczość określana bywa mianem „nieziemskiej”.

Zapoznajcie się z twórczością tego nietuzinkowego artysty.

Red.

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję