Szkocka charytatywna pizza i muzyka w dniu papieskim

Obchody rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Lwowa zostały uwieńczone małym koncertem. Ponad sześćdziesięcioro dzieci, które brały udział w tygodniowym chrześcijańskim obozie przy Parafii św. Jana Pawła II obdarowały przybyłych rodziców pieśniami i wierszami które nauczyły się pod czas obozu.

Specjalnymi gośćmi byli wolontariusze z Wielkiej Brytanii, z organizacji Sobhian’s Trust.
Tim Webb – to emerytowany woskowy Armii brytyjskiej i Brenda Gratwicke z Oxfordu od roku jeżdżą po całej Ukrainie, przynosząc wsparcie cierpiącym z powodu wojny ludziom. Organizacja Sobhian’s Trust założona została w Szkocji w celu karmienia w szkolnej ubogich dzieci. Od wybuchu wojny przyjechały ciężarówkami w których przygotowuje się i piecze pizzę. Duża część pizzy otrzymała od firmy spożywczej, dr Oetker, która odmówiła sprzedaży zamówionej wcześniej przez Rosjan wielki partii towaru. Zamiast na stoły agresorów, pizza bezpłatnie dociera na place miast oraz ośrodki dla uchodźców i domy charytatywne.

Sobhian’s Trust bardzo chętnie przyjeżdża na święta kościelnego, bo jak mówią „Mamy duże zaufanie do Kościoła który zbiera dużo ludzi i wspiera potrzebujących”. Inny wolontariusz Alex Jac z Walii tylko rozpoczyna swoją posługę. Brytyjczycy mówili, że jest dla nich wielką radością móc służyć potrzebującym. Od ks. Grzegorza Drausa otrzymali pamiątkowe albumy o św. Janie Pawle II.

ks Grzegorz Draus
Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie

#Straznicepamieci,
#Ukraina#Lwów#Żółkiew,
http://straznicepamieci.pl

Scroll to top
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję